Dynamiczne symulacje energetyczne budynków
Indoor climate simulations in buildings
Symulacja komfortu
Potrzebujesz potwierdzenia, że projekt spełnia wszystkie wymagania dotyczące komfortu? Odpowiedź na te pytania otrzymasz efektywnie i niezawodnie dzięki naszym usługom z pomocą IDA ICE.
Mamy doświadczenie w fizyce budowli i projektowaniu energetycznych fasad - przeprowadzamy szczegółowe badania. Obliczamy dokładny przepływ powietrza przez okna, stosujemy modelowanie okien i zacienienia zgodne z normą ISO 15099, oceniamy zaawansowane strategie sterowania otworami wentylacyjnymi i elementami zacienienia. Przeprowadzamy analizę światła dziennego za pomocą Radiance i oceniamy złożoną fasadę dwupowłokową.
Wykorzystujemy import BIM za pośrednictwem IFC, interaktywnego 3D z wizualizacją danych wejściowych i wyników oraz innych funkcji, które pozwalają pracować precyzyjnie.
Dlaczego warto wybrać nasze usługi? Ponieważ umożliwiają one efektywne i niezawodne osiągnięcie celów projektowych związanych z komfortem użytkowników budynków.
Standaryzacja i certyfikacja
Pionierska technologia symulacji IDA ICE i standardowa weryfikacja oraz certyfikacja budynków:
- DE Summer heat insulation DIN 4108-2 Simulation
- CH C.1/C.2/C.3 Simulation SIA 180
- LEED and BREEAM simulation (ASHRAE 90.1-2017 Appendix G) "Proposed Building", "Baselines", LEED-compliant results reports
- DE Climate data TRY DWD
- CH Heating load calculation SIA 382/2 - 3.1.1.2
- DE Material database
- CH Cooling load calculation SIA 382/2 - 3.1.2
- DE GEG with ZUB Helena
- CH Energy requirement SIA 382/2-5
- DE Zone templates DIN 18599
- CH Energy meter SIA 380
- CH Zone templates SIA 2024
- CH Climate data sets SIA 2028
- CH DIN Building component database
Koncepcje pasywne
Oceniamy prawdziwą skuteczność naturalnej wentylacji, wykorzystanie mas budowlanych, systemy ochrony przeciwsłonecznej, skuteczność działań izolacyjnych i wiele więcej
Ocena zacienienia
Automatyczne obliczenia i animacje zacienienia oparte na importowanych lub zmodelowanych geometriach
Szczegółowe modele fasad
Modelowanie: Wysokiej jakości szkło, półprzezroczyste markizy, kontrola systemów zacienienia słonecznego poprzez kąt natarcia żaluzji lub zacienienie otoczenia
Fasady i okna z podwójnymi szybami
Modelowanie: okna "szyba w szybie" oraz model zacienienia zgodny z normą ISO 15099. Sterowanie żaluzjami, otwieraniem okien i wentylacją podwójnej fasady kontrolowane przy użyciu dowolnej kombinacji czujników.
Symulacja energetyczna budynku i urządzeń energetycznych
Czy zdarza Ci się być przekonanym o dobrej efektywności energetycznej budynku, ale brakuje Ci sposobu na udowodnienie tego? A może chciałbyś mieć pewność, że Twoja ocena korzyści systemu energetycznego lub sterowania jest trafna? W obu przypadkach oferujemy fachową pomoc przy projektowaniu i wymiarowaniu nawet najbardziej zaawansowanych systemów.
Dzięki dużej liczbie stref połączonych termicznie, obliczamy obciążenia pomieszczeń i określamy dokładny roczny profil obciążenia budynku.
Szczegółowe profile obciążenia i obliczenia projektowe
Szczegółowe roczne profile obciążenia dla pomieszczeń, systemów wentylacyjnych oraz generatorów ciepła i chłodu
Systemy energii odnawialnej
Definiowanie systemów wytwarzania energii odnawialnej
Systemy sterowania i automatyki budynkowej
Definiowanie dowolnej strategi sterowania dla dowolnego systemu wytwarzania, przesyłu lub wentylacji z uwzględnieniem systemów automatyki budynkowej wyższego poziomu.
Zróżnicowane systemy transferu ciepła i chłodu
Aktywacja rdzenia betonowego (BTA), belki chłodzące, maty sufitowe do ogrzewania lub chłodzenia, klimakonwektory lub grzejniki
Wentylacja ze zmiennym przepływem powietrza VAV
Wiemy jak należy sterować systemem VAV, biorąc pod uwagę dynamiczne interakcje między budynkiem a użytkownikiem.
Centrale wentylacyjne
Obliczenia jednostek wentylacyjnych, np. z kontrolą temperatury powietrza wywiewanego, kontrolą CO2, nawilżaniem lub chłodzeniem adiabatycznym. Możliwe jest również skonfigurowanie indywidulnie skonfigurowanych urządzeń
Modele wielostrefowe - międzystrefowy bilans powietrza
Modelowanie dużej liczby połączonych ze sobą stref termicznych. Automatycznie zintegrowana sieć węzłów powietrznych oblicza przepływy powietrza między strefami.
Sprzężenie sondy geotermalnej i budynku
Sondy geotermalne i budynki nie są rozpatrywane oddzielnie, ale są modelowane jako system sprzężony, biorąc pod uwagę interakcje między gruntem a budynkiem.
Symulacje w czasie rzeczywistym
Na poziomie zaawansowanym zmieniające się wartości zmiennych można monitorować podczas symulacji. W widoku schematu połączenia są aktualizowane zgodnie z temperaturą i masowym natężeniem przepływu.
Raporty energetyczne
Nowy raport przedstawia przegląd ogólnej efektywności energetycznej na podstawie normy EN ISO 52000-1:
- Rozszerzone pojęcie liczników energii z nowymi rolami liczników umożliwia pomiar zarówno zużywanej, jak i produkowanej, przechowywanej lub przekształcanej energii.
- Nowy obiekt "Handel energią" definiuje interesy ekonomiczne (takie jak dostawcy energii, zarządzanie budynkiem, najemcy, właściciele instalacji fotowoltaicznych itp.), które mogą handlować energią między sobą.
- Wskaźniki energii pierwotnej i CO2 ważą energię, która jest dostarczana lub odprowadzana w formie elektryczności, ciepła zdalnego/ochłodzenia zdalnego lub paliwa, z uwzględnieniem aspektów ekologicznych.
- Nowy obiekt "Umowa energetyczna" między handlowcami definiuje (opcjonalnie zależne od czasu) koszty energii.
- Miesięczny bilans według nośników energii, zawierający zużywaną, produkowaną, zakupioną i eksportowaną energię.
- Miesięczny przegląd kosztów handlowca.
- Całkowita i nieodnawialna energia pierwotna oraz emisje CO2.
Fotowoltaika i magazynowanie energii w akumulatorach - symulacja
Analiza zintegrowanych z budynkiem systemów fotowoltaicznych z dowolną pozycją na przegrodzie zewnętrznej budynku (BIPV fotowoltaika fasadowa). Wpływ zacienienia na produkcję energii elektrycznej z powodu samozacienienia między rzędami i zacienienia od otaczających obiektów jest uwzględniany na poziomie ogniw.
Obliczenia:
- Moduły AC (moduł PV z mikroinwerterem).
- Moduły DC w konfiguracji łańcuchowej z różnymi optymalizatorami DC.
- Optymalizatory DC tylko dla modułów zacienionych (zastosowanie selektywne).
- Ograniczenie mocy falownika i rozkład obciążenia na wejścia.
- Magazynowanie baterii i system zarządzania energią do sterowania ładowaniem/rozładowywaniem baterii i handlem energią.
- Interakcja termiczna między budynkiem a modułem.
- Nowe raporty wyników dotyczące energii elektrycznej i proste rejestrowanie krzywych mocy w systemie elektrycznym.
- Obliczenia zgodne z normą ISO 52000-1:2016 z raportami wyników dotyczącymi efektywności energetycznej budynku i wskaźników związanych z siecią.
Kombinacja symulacji - Modelowanie współrzędnych równoległych
Obliczenia:
- obliczanie strumieni powietrza w pomieszczeniach budynku dla systemów CAV i VAV
- obliczanie mocy grzewczej i chłodniczej centrali wentylacyjnej
- obliczanie jakości powietrza w pomieszczeniach budynku metodą Fangera
- obliczanie wilgotności w pomieszczeniach budynku
- obliczanie stężenia CO2 w pomieszczeniach budynku
- obliczanie strumieni ciepła w pomieszczeniach budynku
- obliczenia temperatury przegród w pomieszczeniach budynku
- obliczanie natężenia światła słonecznego w pomieszczeniach budynku
Przykłady symulacji energetycznych
Naturalna i hybrydowa wentylacja: Przepływy powietrza, które są poruszane przez wentylatory, wiatr i unoszenie, są modelowane między strefami, przez obudowę budynku i za pomocą systemów wentylacyjnych. Niektóre nieliniowe, sterowane ciśnieniowo przepływy są również obsługiwane dla sieci rur.
Wentylacja sterowana zapotrzebowaniem: Skrzynki VVS, klapki i otwory wentylacyjne mogą być kontrolowane za pomocą predefiniowanych lub przez użytkownika zdefiniowanych regulacji. Stężenie CO2 w powietrzu pomieszczenia, temperatura, ciśnienie atmosferyczne lub inne dowolne zmienne mogą być używane jako zmienne regulacyjne.
Systemy grzewczo-chłodzące: Pełen zakres systemów dostarczania ciepła i chłodu, takich jak grzejniki, chłodnice konstrukcyjne, belki chłodzące i sufitowe oraz grzejniki, mogą być łatwo zarządzane i regulowane.
Niestandardowe instalacje i systemy wentylacyjne: Dla budowy złożonych systemów dostępna jest pełna biblioteka modeli komponentów prowadzonych powietrzem i wodą. Szablony i asystenci wprowadzania danych upraszczają proces, pozwalając na szybką i ekonomiczną analizę różnych typów systemów w każdym projekcie. Dostępne komponenty to między innymi rejestry grzewcze i chłodnicze, nawilżacze powietrza, skrzynki mieszające, sprężarkowe maszyny chłodnicze, kotły grzewcze, kolektory słoneczne, magazyny warstwowe, sondy geotermalne, PV i pompy ciepła.
Fasady z podwójnym szkłem i okna: Model okna z podwójnym szkłem i model zacieniania, oparty na ISO 15099, są dostępne. Sterowanie żaluzjami, otwieranie okien i wentylacja podwójnych fasad może być sterowane przez dowolną kombinację czujników.
Obliczenia świetlne: Zaawansowane obliczenia światła dziennego, interfejs RadianceTM, łatwa konfiguracja obliczeń, obliczenia i wizualizacja wyników. Obliczenia współczynnika światła dziennego i natężenia oświetlenia w wybranych strefach lub niestandardowych poziomach pomiarowych wewnątrz lub na zewnątrz budynku, oraz wybór modeli nieba, w tym standardowego modelu CIE i modelu pogodowego Pereza.
LEED/BREEAM: W pełni zautomatyzowane generowanie i symulacja modeli zgodnych z ASHRAE 90.1.
All video
|
Project Data
Project name |
Dynamic Building Simulation |
Customer |
John Smith |
Description |
Saving Energy |
Location |
Warsaw |
Climate |
Climate file Warsaw_ASHRAE |
Simulation type |
Heating design simulation |
Simulation period |
2011-06-01 - 2012-06-02 |
Rozkład temperatur w budynku podczas pracy systemów klimatyzacyjnych
Temperature distribution in the building during operation of air conditioning systems
Przepływ ciepła przez system HVAC w budynku
The heat flow through the HVAC system in the building
Steżenie CO2 w budynku - stały 500ppm
The concentration of CO2 in the building - a constant 500ppm
Simulation results
Plant temperatures
Total heating and cooling
Delivered Energy Report
Building Comfort Reference
Percentage of hours when operative temperature is above 27°C in worst zone |
0 % |
Percentage of hours when operative temperature is above 27°C in average zone |
0 % |
Percentage of total occupant hours with thermal dissatisfaction |
10 % |
Delivered Energy Overview
Delivered energy |
||||
kWh |
kWh/m2 |
|||
|
Lighting, facility |
6119 |
12.0 |
|
|
Cooling |
11162 |
21.8 |
|
|
HVAC aux |
14862 |
29.1 |
|
|
Total, Facility electric |
32143 |
62.9 |
|
|
||||
|
Heating |
33084 |
64.7 |
|
|
Domestic hot water |
14834 |
29.0 |
|
|
Total, Facility fuel* |
47918 |
93.7 |
|
|
Total |
80061 |
156.6 |
|
|
Equipment, tenant |
84332 |
165.0 |
|
|
Total, Tenant electric |
84332 |
165.0 |
|
|
Grand total |
164393 |
321.6 |
*heating value
Monthly Delivered Energy
Month |
Facility electric |
Facility fuel (heating value) |
Tenant electric |
|||
Lighting, facility |
Cooling |
HVAC aux |
Heating |
Domestic hot water |
Equipment, tenant |
|
(kWh) |
(kWh) |
(kWh) |
(kWh) |
(kWh) |
(kWh) |
|
6 |
496.5 |
1641.0 |
1228.0 |
26.2 |
1213.0 |
6837.0 |
7 |
524.4 |
2388.0 |
1275.0 |
41.3 |
1253.0 |
7238.0 |
8 |
511.3 |
2115.0 |
1273.0 |
69.3 |
1253.0 |
7038.0 |
9 |
496.4 |
969.5 |
1221.0 |
335.1 |
1213.0 |
6835.0 |
10 |
524.3 |
570.2 |
1252.0 |
2227.0 |
1253.0 |
7236.0 |
11 |
496.5 |
354.2 |
1206.0 |
4205.0 |
1213.0 |
6837.0 |
12 |
517.8 |
332.9 |
1243.0 |
6956.0 |
1253.0 |
7138.0 |
13 |
517.9 |
327.6 |
1242.0 |
7358.0 |
1253.0 |
7140.0 |
14 |
466.9 |
299.0 |
1122.0 |
6455.0 |
1132.0 |
6434.0 |
15 |
517.8 |
389.2 |
1246.0 |
3417.0 |
1253.0 |
7137.0 |
16 |
502.9 |
566.9 |
1212.0 |
1701.0 |
1213.0 |
6935.0 |
17 |
511.2 |
992.4 |
1261.0 |
292.7 |
1253.0 |
7037.0 |
18 |
35.3 |
216.2 |
81.0 |
0.8 |
79.2 |
490.0 |
Total |
6119.2 |
11162.1 |
14862.0 |
33084.5 |
14834.2 |
84332.0 |
Systems Energy
kWh (sensible and latent)
Month |
Zone heating |
Zone cooling |
AHU heating |
AHU cooling |
AHU heat recovery |
AHU cold recovery |
Humidification |
Fans |
Pumps |
Dom. hot water |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
23.4 |
2327.0 |
0.3 |
2597.0 |
1457.0 |
107.5 |
0.0 |
1220.0 |
7.4 |
1091.0 |
7 |
37.2 |
2774.0 |
0.0 |
4392.0 |
1008.0 |
159.0 |
0.0 |
1262.0 |
12.6 |
1128.0 |
8 |
60.7 |
2520.0 |
1.7 |
3825.0 |
1346.0 |
221.6 |
0.0 |
1262.0 |
11.0 |
1128.0 |
9 |
300.2 |
1817.0 |
1.5 |
1092.0 |
2630.0 |
8.9 |
0.0 |
1218.0 |
3.1 |
1091.0 |
10 |
1182.0 |
1446.0 |
822.2 |
264.0 |
6842.0 |
0.0 |
0.0 |
1251.0 |
1.3 |
1128.0 |
11 |
2516.0 |
1063.0 |
1269.0 |
0.0 |
9477.0 |
0.0 |
0.0 |
1205.0 |
0.9 |
1091.0 |
12 |
3285.0 |
998.6 |
2976.0 |
0.0 |
12383.0 |
0.0 |
0.0 |
1240.0 |
2.1 |
1128.0 |
13 |
3412.0 |
982.8 |
3211.0 |
0.0 |
12761.0 |
0.0 |
0.0 |
1240.0 |
2.3 |
1128.0 |
14 |
2662.0 |
897.0 |
3148.0 |
0.0 |
11681.0 |
0.0 |
0.0 |
1119.0 |
2.3 |
1019.0 |
15 |
1475.0 |
1168.0 |
1600.0 |
0.0 |
10232.0 |
0.0 |
0.0 |
1244.0 |
1.1 |
1128.0 |
16 |
972.1 |
1433.0 |
558.7 |
267.8 |
6482.0 |
1.2 |
0.0 |
1211.0 |
1.2 |
1091.0 |
17 |
240.5 |
1904.0 |
22.9 |
1073.0 |
3033.0 |
10.4 |
0.0 |
1258.0 |
3.1 |
1128.0 |
18 |
0.7 |
225.3 |
0.0 |
423.2 |
30.5 |
36.1 |
0.0 |
79.8 |
1.2 |
71.2 |
Total kWh |
16166.8 |
19555.7 |
13611.3 |
13934.0 |
79362.5 |
544.7 |
0.0 |
14809.8 |
49.7 |
13350.2 |
Total MJ |
58195.8 |
70394.9 |
48996.8 |
50158.4 |
285682.1 |
1960.8 |
62.0176 |
0.2081 |
55.9054 |
Distribution Losses
kWh
Month |
Domestic hot water circuit |
Heating |
Cooling* |
Air ducts* |
6 |
184.0 |
0.9 |
191.4 |
494.9 |
7 |
190.2 |
1.5 |
197.8 |
516.1 |
8 |
190.2 |
2.4 |
197.8 |
522.0 |
9 |
184.0 |
12.0 |
191.4 |
460.0 |
10 |
190.2 |
47.3 |
197.8 |
450.8 |
11 |
184.0 |
100.6 |
191.4 |
412.5 |
12 |
190.2 |
131.4 |
197.8 |
424.1 |
13 |
190.2 |
136.5 |
197.8 |
423.3 |
14 |
171.8 |
106.5 |
178.6 |
384.7 |
15 |
190.2 |
59.0 |
197.8 |
442.4 |
16 |
184.0 |
38.9 |
191.4 |
437.9 |
17 |
190.2 |
9.6 |
197.8 |
483.8 |
18 |
12.0 |
0.0 |
12.5 |
33.5 |
Total |
2251.2 |
646.6 |
2341.3 |
5486.0 |
*positive loss when conduit is cooler than building
Air Handling Unit
AHU temperatures
Energy report for "Air Handling Unit"
kWh (sensible and latent)
Month |
Heating |
Cooling |
AHU heat recovery |
AHU cold recovery |
Humidification |
Fans |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
0.3 |
2597.0 |
1457.0 |
107.5 |
0.0 |
1220.0 |
7 |
0.0 |
4392.0 |
1008.0 |
159.0 |
0.0 |
1262.0 |
8 |
1.7 |
3825.0 |
1346.0 |
221.6 |
0.0 |
1262.0 |
9 |
1.5 |
1092.0 |
2630.0 |
8.9 |
0.0 |
1218.0 |
10 |
822.2 |
264.0 |
6842.0 |
0.0 |
0.0 |
1251.0 |
11 |
1269.0 |
0.0 |
9477.0 |
0.0 |
0.0 |
1205.0 |
12 |
2976.0 |
0.0 |
12383.0 |
0.0 |
0.0 |
1240.0 |
13 |
3211.0 |
0.0 |
12761.0 |
0.0 |
0.0 |
1240.0 |
14 |
3148.0 |
0.0 |
11681.0 |
0.0 |
0.0 |
1119.0 |
15 |
1600.0 |
0.0 |
10232.0 |
0.0 |
0.0 |
1244.0 |
16 |
558.7 |
267.8 |
6482.0 |
1.2 |
0.0 |
1211.0 |
17 |
22.9 |
1073.0 |
3033.0 |
10.4 |
0.0 |
1258.0 |
18 |
0.0 |
423.2 |
30.5 |
36.1 |
0.0 |
79.8 |
Total |
13611.3 |
13934.0 |
79362.5 |
544.7 |
0.0 |
14809.8 |
AHU air flows
Mieszkanie 01/001 Łazienka
Main temperatures
Energy for "Mieszkanie 01/001 łazienka"
Energy for "Mieszkanie 01/001 łazienka"
kWh (sensible only)
Month |
Envelope & Thermal bridges |
Internal Walls and Masses |
External Window & Solar |
Mech. supply air |
Infiltration & Openings |
Occupants |
Equipment |
Lighting |
Local heating units |
Local cooling units |
Net losses |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
-90.1 |
-39.5 |
34.6 |
-272.2 |
-28.5 |
40.0 |
392.6 |
17.4 |
0.9 |
-45.3 |
-9.6 |
7 |
-86.4 |
-41.5 |
40.4 |
-283.0 |
-32.5 |
41.2 |
415.7 |
18.4 |
1.8 |
-63.8 |
-9.9 |
8 |
-80.1 |
-41.1 |
21.6 |
-280.8 |
-26.5 |
41.4 |
404.2 |
17.9 |
3.2 |
-49.4 |
-10.0 |
9 |
-111.8 |
-48.3 |
-14.8 |
-268.0 |
-7.4 |
41.4 |
392.5 |
17.4 |
19.6 |
-11.4 |
-8.7 |
10 |
-146.5 |
-46.4 |
-61.6 |
-265.2 |
-4.6 |
43.8 |
415.6 |
18.4 |
57.0 |
-2.2 |
-7.8 |
11 |
-184.8 |
-37.3 |
-93.2 |
-239.4 |
-3.5 |
43.8 |
392.6 |
17.4 |
111.1 |
0.0 |
-6.1 |
12 |
-217.2 |
-31.9 |
-124.1 |
-237.9 |
-5.0 |
45.8 |
409.9 |
18.2 |
148.6 |
0.0 |
-5.7 |
13 |
-227.2 |
-29.9 |
-124.2 |
-235.8 |
-5.2 |
46.0 |
410.0 |
18.2 |
154.4 |
0.0 |
-5.6 |
14 |
-206.6 |
-27.0 |
-106.4 |
-214.3 |
-4.9 |
41.3 |
369.5 |
16.4 |
137.9 |
0.0 |
-5.4 |
15 |
-194.8 |
-35.5 |
-72.5 |
-249.9 |
-4.3 |
44.6 |
409.9 |
18.2 |
92.4 |
0.0 |
-7.4 |
16 |
-161.0 |
-41.9 |
-30.8 |
-256.6 |
-5.2 |
42.1 |
398.3 |
17.7 |
50.0 |
-4.2 |
-7.7 |
17 |
-120.8 |
-45.9 |
15.5 |
-278.2 |
-17.1 |
42.0 |
404.1 |
17.9 |
11.6 |
-19.5 |
-9.2 |
18 |
-7.6 |
-2.5 |
3.9 |
-18.0 |
-1.3 |
2.6 |
28.1 |
1.2 |
0.0 |
-5.9 |
-0.6 |
Total |
-1834.8 |
-468.8 |
-511.5 |
-3099.3 |
-146.0 |
516.0 |
4843.1 |
214.7 |
788.4 |
-201.6 |
-93.9 |
During heating |
-700.0 |
-152.4 |
-238.2 |
-1090.8 |
-14.1 |
207.1 |
1173.6 |
52.0 |
793.6 |
0.0 |
-28.8 |
During cooling |
-653.3 |
-218.4 |
-75.8 |
-1285.6 |
-119.0 |
183.7 |
2313.3 |
102.6 |
0.0 |
-201.7 |
-42.9 |
Rest of time |
-481.5 |
-98.0 |
-197.5 |
-722.9 |
-12.9 |
125.2 |
1356.1 |
60.1 |
-5.2 |
0.1 |
-22.2 |
Envelope transmission
kWh
Month |
Walls |
Roof |
Floor |
Windows |
Doors |
Thermal bridges |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
-16.5 |
-6.9 |
-48.0 |
-51.2 |
0.0 |
-18.7 |
7 |
-15.0 |
-5.7 |
-49.4 |
-45.5 |
0.0 |
-16.4 |
8 |
-14.6 |
-2.8 |
-45.5 |
-47.6 |
0.0 |
-17.2 |
9 |
-28.6 |
-15.8 |
-43.8 |
-62.6 |
0.0 |
-23.6 |
10 |
-44.5 |
-24.2 |
-41.4 |
-94.9 |
0.0 |
-36.3 |
11 |
-60.5 |
-41.1 |
-41.1 |
-109.2 |
0.0 |
-42.1 |
12 |
-74.6 |
-49.0 |
-40.8 |
-136.0 |
0.0 |
-52.8 |
13 |
-76.8 |
-54.3 |
-42.1 |
-139.3 |
0.0 |
-54.0 |
14 |
-69.8 |
-48.4 |
-38.6 |
-128.7 |
0.0 |
-49.8 |
15 |
-60.7 |
-43.2 |
-45.5 |
-117.8 |
0.0 |
-45.4 |
16 |
-45.8 |
-33.7 |
-47.5 |
-89.2 |
0.0 |
-34.1 |
17 |
-28.9 |
-18.0 |
-48.8 |
-66.8 |
0.0 |
-25.0 |
18 |
-1.6 |
-1.3 |
-4.0 |
-1.8 |
0.0 |
-0.6 |
Total |
-537.6 |
-344.5 |
-536.4 |
-1090.7 |
0.0 |
-416.1 |
During heating |
-253.6 |
-81.7 |
-163.8 |
-527.2 |
0.0 |
-201.0 |
During cooling |
-139.6 |
-152.6 |
-258.2 |
-272.0 |
0.0 |
-102.8 |
Rest of time |
-144.4 |
-110.2 |
-114.4 |
-291.5 |
0.0 |
-112.3 |
Heat balance
Air flow in zone
Airborne heat flow into zone
Fanger's comfort indices
Indoor Air Quality
Daylighting
Surface temperatures
Surface heat fluxes