Wybierz swój język

POMPY CIEPŁA POWIETRZE - WODA

Moc grzewcza od 3 do 80kW. SCOP 4,7! REKORD EFEKTYWNOŚCI. Dodatkowy wzrost efektywności o 22,58% (zasilanie 63*C bez utraty COP) przy współpracy z maszyną cieplną egzergetyczną eXm -link. 

Pompy ciepła powietrze woda

Powietrze jako źródło ciepła

Powietrzne pompy ciepła - źródło ciepła powietrze

Powietrze zewnętrzne jest źródłem ciepła, które jest wszędzie dostępne i które można wykorzystać bez zezwolenia. Jest jednakże tym zimniejsze im wyższe jest zapotrzebowanie na ciepło. Wadą jest to, że wydajność grzewcza pompy ciepła jest tym mniejsza, im jest zimniej. Wydajność spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, moc elektryczna przyłączeniowa rośnie, pompa ciepła staje się droższa. W związku z tym instalacja grzewcza powinna być eksploatowana przy możliwie najniższej temperaturze skraplacza wzgl. czynnika grzewczego (ogrzewanie niskotemperaturowe, a w szczególności ogrzewanie podłogowe). Sprężarka musiałaby być przy -15°C o 5,6 razy większa niż dla pokrycia zapotrzebowania na ciepło przy +5°C dodatkowo zmniejszając współczynnik wydajności grzejnej z 4,4 do 2,4. Związane z tym bardzo wysokie koszty inwestycyjne i odpowiednio wysoka opłata za prąd przy napędzie elektrycznym są w opozycji do relatywnie krótkiego okresu użytkowania.

Przykład: przy 35°C temperatury wody i +2°C temperatury powietrza zewnętrznego pompa ciepła ma wydajność grzewczą 13,2KW. Pobór mocy sprężarki i wentylatora wynosi 3,0KW. Z tego wynika współczynnik wydajności grzejnej εw = 13,2/3,0 = 4,4 (COP)

All video


Temperatury zewnętrzne poniżej -5°C panują zgodnie 300 godzin rocznie. Dlatego przy powietrzu zewnętrznym jako źródle ciepła słabe uzasadnienie znajduje zaprojektowanie pompy ciepła na okres maksymalnego zapotrzebowania na ciepło w najzimniejszym dniu, zamiast tego należy zaprojektować ogrzewanie biwalentne sprzężone z systemem wentylacyjnym w domu.

Powietrze odprowadzane z instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej może być dobrym źródłem ciepła, jeżeli przepływ i temperatura w ciągu dnia i roku odpowiada zapotrzebowaniu pompy ciepła.

Dzięki technicznym innowacjom firmy OCHSNER powietrze jako dolne źródło jest efektywnie wykorzystywane również przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Najwyższe bezpieczeństwo oraz najniższy poziom hałasu gwarantują najwyższą jakość.

Wykorzystanie ciepła z otoczenia sprawdza się szczególnie w przypadku doposażenia dotychczasowej instalacji lub w systemach biwalentnych.

W przypadku trybu aktywnego chłodzenia ciepło zostaje oddane na zewnątrz poprzez zewnętrzny (wewnętrzny przy Air-Station* OLW-I) parownik, który pełni rolę skraplacza.

Pompy ciepła Air Eagle High End TECHNOLOGY

Pompy ciepła powietrze woda Air Eagle

Pompy ciepła powietrze woda Tabela 

OCHSNER AIR 11 C11A

Ochsner Millennium RAL3020 M2Ochsner Millennium RAL6010 M2

OCHSNER AIR 23 C12A

OCHSNER AIR 23 C12A

OCHSNER AIR 80 C22A

OCHSNER AIR 80 C22A

 

Horyzontalne urządzenia split serii OCHSNER AIR są idealnym rozwiązaniem dla najwyższych wymagań w zakresie wydajności energetycznej, redukcji hałasu i bezpieczeństwa pracy. Osiągają temperatury zasilania 65°C i działają szczególnie skutecznie w połączeniu z grzejnikami. Tysiące referencji klientów na stronie internetowej Ochsner pokazują ich zastosowanie w modernizacji, w systemach biwalentnych i w nowych budynkach.

OPTYMALNY PROJEKT – CICHA PRACA

W jednostkach split serii OCHSNER AIR wymiennik ciepła powietrza jest ustawiony poziomo (parownik dzielony poziomo). Zwiększona efektywność energetyczna wynika z optymalnej konstrukcji parownika - z dużymi powierzchniami wymiennika ciepła i wentylatorami wolnoobrotowymi. Wysokowydajny poziomy parownik typu split pobiera wymagane ciepło z powietrza zewnętrznego, a zoptymalizowane, automatyczne urządzenie do odszraniania utrzymuje parownik bez lodu w razie potrzeby przy niskim zużyciu energii. Parowniki poziome dzielone OCHSNER są produkowane w ekskluzywnej obudowie. OCHSNER jest jedynym producentem, który oferuje dziesięcioletnią gwarancję na rdzewienie. Dzięki dużym wymiarom i optymalnej konstrukcji urządzenia maksimum ciepła jest pochłaniane z powietrza, nawet w niskich temperaturach zamarzania. Żadne inne urządzenie na rynku nie oferuje tak dużej powierzchni wymiennika ciepła! Wolno obracające się wentylatory specjalne zapewniają cichą pracę przy maksymalnej wydajności energetycznej. Ponadto w pełni modulowana praca wentylatora umożliwia ciągłą regulację parownika do pracy pompy ciepła.

Kolejną zaletą poziomej konstrukcji dzielonego parownika jest to, że powietrze wywiewane jest wydmuchiwane do góry - więc nie ma zimnego i nieprzyjemnego przepływu powietrza do sąsiadów lub we własnym ogrodzie, a szumy przepływu są prawie niezauważalne. Jednostka zewnętrzna jest podłączona do pompy ciepła, która jest chroniona w budynku, za pośrednictwem połączenia liniowego. Połączenie wykonuje się w bardzo prosty sposób za pomocą izolowanych rur miedzianych i wiązki kablowej opracowanej i wyprodukowanej przez OCHSNER. Zazwyczaj są one układane w rurze osłonowej pod powierzchnią ziemi i mogą być również instalowane później (modernizacja ogrzewania) bez żadnych problemów. Funkcje „Termodynamiczne odladzanie”, „Anti-Bloc” i „Odwrotny bieg” zostały opracowane w celu maksymalizacji bezpieczeństwa pracy: ta pierwsza zapewnia, że ​​możliwe jest szybkie i skuteczne zapobieganie możliwemu oblodzeniu między krawędzią wentylatora, a dyszą kanału powietrznego. Energia odszraniania jest wykorzystywana tylko dla samego wentylatora. Jeśli jesteś na urlopie przez dłuższy czas i ustawiasz pompę ciepła w trybie ekonomicznym, funkcja „Anti-Bloc” zapewnia prawidłowe uruchomienie wentylatora. Ze względu na ich sztuczną inteligencję, odpowiedni moment obrotowy zużycia prądu jest zawsze dostępny, aby rozwiązać możliwą blokadę wentylatora. „Przebieg odwrotny” zapewnia wydajność i oszczędza koszty energii, ponieważ po każdym odszranianiu wentylator zmienia kierunek obrotów, a tym samym wydmuchuje kondensat z wymiennika ciepła w dół, dzięki czemu odstępy czasu odszraniania można również maksymalnie opóźnić.

OCHSNER AIR EAGLE

Urządzenie łączy w sobie zalety unikalnego poziomego parownika typu split z serii OCHSNER AIR:

  • Duże powierzchnie wymienników ciepła, duże odstępy między żebrami i ciche wentylatory modulujące
  • automatyczne odszranianie, funkcja zapobiegająca blokowaniu, bieg wsteczny po odszranianiu
  • Ekskluzywna wersja obudowy ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo z dziesięcioletnią gwarancją na rdzewienie.

Inteligentne sterowanie tą technologią jest wewnętrznym opracowaniem firmy OCHSNER.

TECHNOLOGIA FALOWNIKA

Wysokowydajne europejskie sprężarki wysokociśnieniowe stosowane przez OCHSNER stale dostosowują się do zapotrzebowania na ciepło, którego w rzeczywistości potrzebujesz. Prowadzi to do szczególnie wysokiej wydajności i rocznego współczynnika siły roboczej i pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów. Ze zmierzonym rocznym współczynnikiem wydajności (SCOP) wynoszącym 4,5, OCHSNER AIR EAGLE jest najbardziej wydajną na świecie pompą ciepła powietrze / woda o kontrolowanej prędkości, która została zmierzona w centrum testowym pomp ciepła Buchs (Szwajcaria).

KOMPONENTY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DLA DOBREGO KLIMATU I BEZPIECZEŃSTWA

Sprężarki górne z regulacją prędkości zapewniają dostosowanie do wymaganego ciepła w pomieszczeniu. Połączenie ze szczególnie cichą jednostką wewnętrzną z pompą ciepła ze wszystkimi elementami grzewczymi jest najprościej wykonane przez wiązkę kablową opracowaną i wyprodukowaną przez OCHSNER oraz dwie wstępnie zmontowane miedziane rury chłodnicze o wysokiej czystości. Aby uniknąć niepożądanych strat podczas transportu ciepła, OCHSNER izoluje je podwójnie niż dostępne na rynku miedziane rury chłodnicze.

ROZWIĄZANIE DLA WĄSKIEJ PRZESTRZENI

OCHSNER AIR EAGLE jest idealny do stosowania w ciasnych przestrzeniach w miejscu instalacji w domu. W połączeniu z jednostką wewnętrzną T200 wszystkie elementy hydrauliczne, zbiorniki buforowe i emaliowane zbiorniki ciepłej wody, a także układ sterowania są już zintegrowane - wszystko na powierzchni pół metra kwadratowego.

KOMPAKTOWE ROZWIĄZANIE - POMPY CIEPŁA POWIETRZE / WODA - STACJA POWIETRZNA OCHSNER OLWI

Ilekroć w ogrodzie nie można zintegrować technologii powietrznej pompy ciepła, klienci chętnie wybierają wypróbowane i przetestowane pompy ciepła z serii OLWI.

OCHSNER OLWI 18 pompa ciepła na powietrze wentylacyjne

STACJA POWIETRZA OCHSNER OLWI jest przeznaczona wyłącznie do instalacji wewnętrznych i jest stosowana głównie w nowych budynkach oraz w celu wymiany istniejących systemów. Seria jest dostępna w zakresie zastosowań od 5 do 20 kW i może z łatwością ogrzewać nawet większe budynki. W tej wersji powietrze zewnętrzne jest również wykorzystywane jako źródło ciepła, do którego dostęp można uzyskać na dwa sposoby. W przypadku podziemnej instalacji w piwnicy konieczne są dwa kanały ścienne, w tym przypadku wykorzystywane są głównie istniejące świetliki piwniczne. Wykonane nad ziemią na płycie podstawy, tuleje ścienne są zabezpieczone designerską kratką chroniącą przed warunkami atmosferycznymi. Transport powietrzny w około budynku preferowany w obu wariantach instalacji zapewniają wysoce elastyczne i izolowane termicznie specjalne węże powietrzne. Opisany zestaw tras powietrznych jest standardem w zakresie dostawy serii AIR STATION OLWI. Dostarczone ciepło jest dzielone zgodnie z wymaganiami za pomocą standardowego zintegrowanego przełączania między ogrzewaniem, a ciepłą wodą i transportowane do wybranego zasobnika za pomocą już zintegrowanej, bardzo wydajnej pompy obiegowej. W tym celu zalecamy zbiornik świeżej ciepłej wody „Ökomaster - Unifresh”, który zawsze zapewnia świeżą wodę z odpowiednią higieną.

Jednostka zewnętrzna VHS60

Powietrzne pompy ciepła - AirStation

 X logo okrągłefejsyt pinterestskype Microsoft teams logo 

Ten serwis używa cookies do prawidłowego funkcjonowania

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

sectigo trust seal lg 140x54

ECOPRIUS Konsultacje i wyceny - płatności