Wybierz swój język

Mitsubishi LOGO

All video

 

Technologie inwerterowe

Inwertery Mitsubishi Electric gwarantują najwyższą wydajność oraz optymalne sterowanie częstotliwością pracy. W rezultacie do urządzeń, we wszystkich zakresach dla grzania/chłodzenia, dostarczana jest optymalna moc i osiągany jest maksymalny komfort przy minimalnym zużyciu energii. Szybkie osiąganie zadanych parametrów, komfort pracy I zdumiewająco niskie koszty eksploatacji - to zobowiązania Mitsubishi Electric.

Zasada działania inwerterów

Inwertery elektronicznie sterują napięciem, prądem i częstotliwością zasilania urządzeń elektrycznych, takich jak silnik sprężarki w klimatyzatorze. Odbierają informacje z czujników monitorujących warunki pracy i na ich podstawie dostosowują obroty sprężarki, która bezpośrednio reguluje wydajność klimatyzatora. Optymalne sterowanie częstotliwością pracy skutkuje ograniczeniem nadmiernego zużycia energii i zapewnia maksimum komfortu w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Ekonomiczna praca

Imponująco niskie koszty eksploatacji są kluczową zaletą klimatyzatorów inwerterowych. Mitsubishi połączyło zaawansowane technologie inwerterowe z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie elektroniki i mechaniki dla uzyskania efektu, który umożliwia poprawienie wydajności chłodzenia/grzania Rezultatem są lepsze osiągi i mniejsze zużycie energii.

porównanie efektywności energetycznej

Rzeczywisty komfort

 Proste porównanie sterowania pracą klimatyzatora z zastosowaniem inwertera I bez.
♦ Symulacja graficzna działania inwertera (tryb chłodzenia)

Symulacja graficzna

Etap 1 Szybko i wydajnie

Zwiększanie prędkości obrotowej silnika sprężarki poprzez sterowanie częstotliwością pracy zapewnia dużą moc podczas rozruchu, doprowadza temperaturę do strefy komfortu szybciej niż w przypadku jednostek bez inwertera. Schłodzenie nagrzanych oraz ogrzanie chłodnych pomieszczeń realizowane jest szybciej i ze zwiększoną skutecznością.

Etap 2 Utrzymywanie temperatury w pomieszczeniu

Częstotliwość pracy silnika sprężarki oraz zmiana temperatury w pomieszczeniu są monitorowane w celu wyznaczenia najefektywniejszego przebiegu (ali dla utrzymania temperatury w strefie Komfortu. Pozwala to wyeliminować duże wahania temperatury, charakterystyczne dla systemów bez inwerterów oraz gwarantuje przyjemne, komfortowe warunki w pomieszczeniu.

Silnik prądu stałego typu "Joint Lap"

Oryginalnie zaprojektowany przez Mitsubishi Electric, unikalny silnik znany w Japonii jako „poki-poki motor, wykorzystuje technologię „Joint Lap". Nowatorski silnik posiada wysoką gęstość mocy i dużą siłę magnetyczną, gwarantującą wysoką wydajność i niezawodność.

Joint Lap

Sterowanie sinusoidalne strumieniem magnetycznym

Napęd ten jest w rzeczywistości mikroprocesorem, który dokonuje konwersji przebiegu prądu silnika sprężarki z sygnału o standardowym kształcie w przebieg sinusoidalny (kąt przewodzenia 180°) w celu uzyskania większej wydajności poprzez zwiększenie współczynnika wykorzystania uzwojenia silnika i ograniczenie strat energii.

Sprężarka rotacyjna z silnikiem reluktancyjnym prądu stałego

Silnik reluktancyjny prądu stałego posiada wirnik wyposażony w silne magnesy neodymowe. Moment magnetyczny wytwarzany przez magnesy neodymowe oraz moment reluktancyjny, wpływają na zwiększenie wydajności pracy.

silnik reluktancyjny

Wysokowydajna sprężarka typu scroll z silnikiem prądu stałego

Wysokowydajna sprężarka typu scroll wyposażona jest w „mechanizm odkształcania ramy”, umożliwiający osiowy ruch ramy podtrzymującej ruchomą spiralę sprężarki. System ten znacznie minimalizuje nieszczelności oraz straty w wyniku tarcia elementów i jednocześnie zapewnia wysoką sprawność sprężarki w całym zakresie prędkości obrotowej.

spręzarka scrollspręzarka scroll przekrój

Wirnik z magnesu zawierający metale ziem rzadkich (sprężarka)

Zastosowany w sprężarce, nowatorski silnik z wirnikiem z magnesem zawierającym metale ziem rzadkich, gwarantuje wysoką wydajność. Magnes zawierający metale ziem rzadkich posiada trzykrotnie wyższą indukcję pola magnetycznego niż poprzednio stosowany magnes ferrytowy.

Magnes neodymowy

Wentylator z silnikiem prądu stałego

Wentylator jednostki zewnętrznej napędzany jest wysokowydajnym silnikiem prądu stałego. Silnik ten gwarantuje znacznie większą wydajność niż odpowiadający mu silnik prądu zmiennego.

Ekonomiczny inwerter wektorowy

Inwerter ten monitoruje zróżnicowania częstotliwości obrotów silnika sprężarki i generuje najwydajniejsze przebiegi fali dla prędkości silnika. W rezultacie wydajność pracy na wszystkich prędkościach została zwiększona, wykorzystywana jest mniejsza moc i roczne koszty zużycia energii ulegają redukcji.

sterowanie sinusoidalne

Równomierny przebieg fali

Zastosowano kompaktowy moduł inwertera z układem elektronicznym zatopionym w żywicy. Dla zapewnienia cichej pracy, zastosowano funkcję „soft-PWW, dzięki której tłumione są dźwięki metaliczne, charakterystyczne dla zwykłych inwerterów.

PAM Impulsowa modulacja amplitudy

PAM jest metodą sterowania przebiegiem prądu, polegającą na dostosowaniu jego przebiegu do przebiegu napięcia. Dzięki temu energia może być wykorzystywana efektywniej, z mniejszymi stratami. Sterowanie PAM pozwala na efektywne wykorzystanie pobieranej energii w 98%.

PAM

Oszczędność energii

Zasobnik cieczy i podwójne zawory LEV

Mitsubishi Electric opracowało układ chłodniczy z zasobnikiem ciekłego czynnika i dwoma zaworami LEV (liniowe zawory rozprężne), w celu optymalizacji pracy sprężarki. Dzięki zapewnieniu optymalnego sterowania pracą, uwzględniającego jej przebieg i zmiany temperatury zewnętrznej, technologia ta jest idealnie dostosowana do charakterystyk nowego czynnika i wpływa na podniesienie wydajności pracy.

LEV

Żebrowane rurki miedziane

W wymiennikach zastosowano udoskonalone, żebrowane rurki miedziane dla zwiększenia powierzchni wymiany ciepła.

rurka

Kontrola temperatury odczuwalnej

Kontrola temperatury

Czujnik .”i-see" automatycznie obraca się z jednej na drugą stronę pomieszczenia, wykrywając temperaturę przy podłodze na obszarze 150°.

Monitorowanie temperatury wybranego obszaru

Czujnik „i-see sensor" monitoruje całe pomieszczenie z podziałem na sekcje i kieruje nawiew w te obszary pomieszczenia, gdzie temperatura nie pokrywa się z nastawą. (W przypadku schładzania pomieszczenia, jeżeli na środku pomieszczenia wykryto wyższą temperaturę, na obszar ten skierowany zostanie silniejszy nadmuch powietrza.) Eliminuje to zbędne nagrzanie/schłodzenie i wpływa na mniejsze zużycie energii.

"Econo Cool" - funkcja oszczędnego chłodzenia

Jest to inteligentna funkcja sterowania temperaturą, regulująca odczuwalną strefę nawiewu w zależności od temperatury na wylocie powietrza. Pozwala to na podniesienie nastawy temperatury o 2 °C bez utraty komfortu, dając jednocześnie 20 % wzrostu efektywności energetycznej.

(Funkcja dostępna tylko w rocznie ustawionym trybie chłodzenia).

Standardowa praca

Tryb Econo CooT

Temperatura zewnętrzna

35°C

35 JC

Nastawa temperatury

25°C

27'C

Temperatura odczuwalna

30°C

29.3°C

Tryb „Econo Cool

Zapewnia większy komfort niż standardowy tryb chłodzenia, nawet przy zwiększaniu temperatury o 2 stopnie.

econo cool

Zwyczajne klimatyzatory kontrolują temperaturę wewnętrzną wykorzystują jedynie wartość temperatury powietrza w górnej części pomieszczenia. W rezultacie, temperatura przy podłodze, która ma duży wpływ na rzeczywistą temperaturę odczuwaną, nie zostaje uwzględniona. Czujnik „i-see" monitoruje temperaturę przy podłodze i określa „temperaturę odczuwalną" (np. przez osoby przebywające w pomieszczeniu). Prędkość nawiewu i temperatura są odpowiednio regulowane aby zapobiec nadmiernemu nagrzaniu lub schłodzeniu, eliminując tym samym nadmierne zużycie energii.

i see

Sterowanie "I Feel"

Sterowanie „I Feel" oparte o logikę rozmytą, umożliwia zapamiętanie najbardziej pożądanych ustawień temperatury. Po wciśnięciu na pilocie przycisku „TOO WARM" (za ciepło) lub „TOO COOL" (za chłodno), system doda wybór do pamięci sterownika i dostosuje temperaturę do najbardziej komfortowej. To ustawienie temperatury zostanie zastosowane przy następnym uruchomieniu jednostki.

Jakość powietrza

Funkcja ograniczenia wydajności (modyfikacja w miejscu montażu)

Funkcję można aktywować jeżeli jednostka została wyposażona w dostępny w sprzedaży regulator czasowy lub przełącznik WŁ./WYŁ. podłączony do złącza CNDM (opcja) na płytce sterującej jednostki zewnętrznej. Wydajność można zredukować do 100% na podstawie sygnału wejścia z zewnątrz.

[Przykład: Seria Power Inverter]

Ograniczenie wydajności można ustawić przestawiając przełączniki SW7-1 i SW7-2 na płytce sterującej jednostki zewnętrznej. Dostępne są następujące konfiguracje:

SW7-1

SW7-2

Wydajność

OFF

OFF

0% (STOP)

ON

OFF

50%

OFF

ON

75%

Automatyczne żaluzje

Żaluzje zamykają się automatycznie gdy klimatyzator nie pracuje, całkowicie osłaniając wylot powietrza i tworząc płaską powierzchnię poprawiającą estetykę wyglądu.

Czysta biel

Zastosowanym kolorem dla obudów jednostek jest czysta biel; biel wyrażająca istotę czystości i doskonałe dopasowanie do niemal każdego wystroju wnętrza. 

Filtr plasma duo

Jednostki wyposażone są w filtr wstępny oraz dwa specjalne filtry realizujące funkcje plazmowego oczyszczania i odwaniania powietrza (Plasma Duo). System filtrów plazmowych oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń bakteryjnych wielkości mikrona i nanometra. 

Filtr powietrza 

Filtr naładowany jest elektrostatycznie, dzięki czemu przyciąga i zatrzymuje na swojej powierzchni drobiny kurzu, czym wyróżnia się spośród innych, zwykłych filtrów. 

Doprowadzenie świeżego powietrza 

Podwyższenie jakości powietrza w pomieszczeniu dzięki bezpośredniemu doprowadzeniu świeżego powietrza z zewnątrz. 

Filtr Nano Platinium 

Filtr posiada dużą powierzchnię filtracyjną i zawiera cząsteczki platynowo-ceramiczne w skali Nano, oczyszczające powietrze z bakterii i nieprzyjemnych zapachów. 

Filtr o wysokiej skuteczności

Filtr ten posiada zdecydowanie wydajniejszą siatkę w porównaniu ze standardowymi filtrami i jest w stanie przechwycić najdrobniejsze cząsteczki poruszające się w powietrzu, których nie udało się wcześniej wyeliminować. 

Filtr katechinowy

Katechina jest ekstraktem botanicznym zawartym w zielonej herbacie, posiadającym cechy przeciwutleniacza jak i właściwości przeciwwirusowe. Poza tymi zaletami, katechina charakteryzuje się również doskonałymi właściwościami usuwania nieprzyjemnych zapachów. Mitsubishi Electric wykorzystuje ten związek organiczny w filtrach stosowanych w klimatyzatorach. Katechinowy filtr powietrza wykorzystuje zalety tego związku nie tylko do polepszania jakości powietrza ale również do zapobiegania rozwojowi bakterii i wirusów w klimatyzowanym pomieszczeniu. Prosty demontaż ułatwia czyszczenie i konserwację, regularne mycie filtra pozwoli zachować zdolność odwaniania na ponad 10 lat. 

Filtr mgły olejowej 

Filtr ten zapobiega przedostawaniu się mgły olejowej do wnętrza klimatyzatora. 

Długa żywotność filtra

Specjalna obróbka powierzchni zatrzymującej zanieczyszczenia, wzmacnia efekt filtracji, wydłużając czas pracy między cyklami czyszczenia filtra. 

Sygnał kontroli stanu filtra 

Czas pracy klimatyzatora jest monitorowany a użytkownik zostanie poinformowany o konieczności wyczyszczenia filtra.

Antyalergiczny, elektrostatyczny filtr enzymowy

Funkcja ta obejmuje zarówno filtr powietrza jak i antyalergiczny filtr enzymowy.

Rozprowadzanie powietrza

Żaluzje poziome 

Żaluzje przy wylocie powietrza wachlują w górę i w dół. Równomiernie rozprowadzając powietrze po całym pomieszczeniu.

Żaluzje pionowe

Żaluzje przy wylocie powietrza przesuwają się z jednej strony na drugą, kierując powietrze w każdy zakątek pomieszczenia.

Tryb wydatku powietrza dla wysokiego posadowienia jednostki

W przypadku wysokich pomieszczeń, wydatek powietrza można zwiększyć aby zapewnić jego obieg na całej powierzchni od sufitu do podłogi.

Tryb wydatku powietrza dla niskiego posadowienia jednostki

W przypadku niskich pomieszczeń, wydatek powietrza można zredukować w celu ograniczenia przeciągów. 

Automatyczna prędkość wentylatora

Tryb obrotów wentylatora automatycznie dostosowuje prędkość wentylatora jednostki wewnętrznej do warunków aktualnie panujących w pomieszczeniu.

Szeroki strumień powietrza o dalekim zasięgu

Funkcja szerokiego strumienia powietrza o dalekim zasięgu Jest szczególnie użyteczna na dużych przestrzeniach, wspomaga prawidłowe rozprowadzanie powietrza, które dociera do każdego miejsca w pomieszczeniu.

Szeroki nawiew

Ten wyjątkowy system nawiewu, rozprowadza powietrze w poziomie na obszarze 150° w trybie grzania i 100° w trybie chłodzenia. Wystarczy wcisnąć ikonę szerokiego nawiewu na pilocie aby wybrać żądany nawiew z siedmiu dostępnych wzorców.

szeroki strumień zasięgu

Długi zasięg nawiewu

Zastosuj tę funkcję w celu rozprowadzania powietrza do obszarów oddalonych od klimatyzatora. Wciśnij ikonę nawiewu o długim zasięgu na pilocie aby wydłużyć zasięg do 12 metrów od jednostki

długi zasięg

Wygoda

Programator czasu włączenia/wyłączenia

Funkcja pilota do ustawiania czasu włączenia lub wyłączenia klimatyzatora 

Tryb "i save"

Jest to uproszczona funkcja programowania umożliwiająca przywrócenie preferowanej (ustawionej wcześniej) temperatury, po naciśnięciu jednego przycisku na pilocie. Dwukrotne wciśnięcie tego samego przycisku spowoduje natychmiastowy powrót do poprzedniej nastawy temperatury. Korzystanie z tej funkcji przyczynia się do komfortowej, bezstratnej pracy z zastosowaniem najodpowiedniejszych ustawień klimatyzacji oraz zapewnia oszczędność energii nocą podczas snu lub gdy pomieszczenie jest puste.

isave

isave pilot

Pilot serii MFZ 

Automatyczna zmiana trybu pracy

Klimatyzator automatycznie przełącza tryb pracy między chłodzeniem i grzaniem w celu utrzymania żądanej temperatury. 

Automatyczny restart

Funkcja szczególnie użyteczna w czasie przerwy w dostawie prądu. Po przywróceniu zasiania, jednostka automatycznie powróci do pracy. 

Chłodzenie w niskich temperaturach

Inteligentne sterowanie prędkością wentylatora jednostki zewnętrznej, zapewnia optymalną wydajność, nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Regulacja limitu prądu

Za pomocą odpowiedniego ustawienia przełączników DIP można ustawić maksymalny prąd pracy. Funkcja ta jest szczególnie zalecana do zarządzania kosztami energii.

* W przypadku zastosowania tej funkcji, maksymalna wydajność spadnie.

Blokada pracy

W celu dostosowania do specjalnych zastosowań, pracę w trybie chłodzenia lub grzania można skonfigurować podczas wprowadzania ustawień na płytce sterującej jednostki zewnętrznej Jest to wygodna opcja dla systemów wymagających konfiguracji umożliwiającej pracę wyłącznie w trybie chłodzenia lub grzania.

Cicha praca (jednostki zewnętrznej)

Pracę systemu można dostosować, przedkładając ciszę nad wydajność klimatyzacji.

DIP switch1

DIP switch2

Ustawienia przełączników DIP (Płytka dla MXZ-5C100VA)

Konserwacja

Szybkie czyszczenie obudowy

Panel obudowy można zdemontować w prosty sposób w celu umycia, a kratki wlotowe można otworzyć bez użycia specjalnych narzędzi, dzięki czemu wnętrze klimatyzatora można doprowadzić do czystości w kilka minut. Okresowe czyszczenie klimatyzatora zalecane jest dla utrzymania optymalnie wydajnej i energooszczędnej pracy.

 czyszczenie

Po odwarciu kratek uzyskamy dostęp do wentylatora

quick clean kit

Ekskluzywny zestaw czyszczący Quick Clean Kit (opcja)

Ekskluzywny zestaw czyszczący Quick Clean Kit można z łatwością zastosować w połączeniu ze standardowym odkurzaczem, w celu szybkiego i nieskomplikowanego wyczyszczenia wymiennika ciepła.

* Podczas czyszczenia wymiennika zalecane jest zastosowanie rękawic ochronnych. Dotykanie wymiennika gołymi rękami może doprowadzić do obrażeń.

 Opcja szybkiego czyszczenia obudowy pozwala ograniczyć koszty zużycia energii aż o 30%.

Regularne czyszczenie wymiennika, wentylatora i kratek nawiewnych gwarantuje poprawną i ekonomiczną pracę.

"Porównanie kosztów zużycia energii dwóch jednostek pracujących ze stałą nastawą temperatury; jedna z 8 g kurzu na wentylatorze i druga z czystym wentylatorem. Na podstawie badań własnych.

porównanie kosztów eksploatacji

Funkcja Samodiagnostyki (Prezentacja kodu kontrolnego) 

Kody kontrolne wyświetlane na pilocie lub sygnalizowane za pomocą diody pracy, informują użytkownika o wykrytych usterkach.

Funkcja historii usterek

Usterki pojawiające się w trakcie pracy są zapisywane, umożliwiając sprawdzenie danej nieprawidłowości w razie konieczności.

Etykieta efektywności energetycznej

Aby sprostać zobowiązaniom przyjętym w Protokole z Kioto, ustanowiony został Europejski Program Zmian Klimatu. Program ten wprowadza „etykietę energetyczną”, jako jedną z metod promowania ograniczonej emisji CO2. Komisja Europejska wyraża przekonanie, że etykiety te przyczynią się do wzmacniania świadomości o problemie zużycia energii wśród przedsiębiorców i osób prywatnych, a tym samym konsumenci będą bardziej skłonni do zakupu produktów, które cechują się nie tylko wysoką wydajnością, ale są również przyjazne środowisku. Każda etykieta zawiera informacje odnoszące się do ilości energii zużywanej przez urządzenie. Klimatyzatory o wydajności chłodniczej nieprzekraczającej 12 kW podzielono na siedem kategorii (A-G). Przynależność do poszczególnych kategorii klasyfikowana jest na podstawie zużycia energii (tj. współczynnika efektywności energetycznej). Każda klasa posiada indywidualny kod kolorystyczny. Jednostki z klasą A wykazują najwyższą efektywność, symbolizowaną na etykiecie za pomocą zielonej strzałki. Mniej efektywne urządzenia klasyfikowane są kolejno wg wartości współczynnika. Urządzenia najmniej efektywne energetycznie przynależą do klasy G, dla której etykieta opatrzona jest czerwoną strzałką. Taka symbolika ułatwia potencjalnemu nabywcy rozpoznanie najefektywniejszych jednostek, spośród porównywanych w czasie zakupu marek i modeli.

Etykieta energetyczna dla klimatyzatorów

etykieta efektywności energetycznej1

Technologie sterowania

Nowoopracowany, zaawansowany pilot MA — krok naprzód w rozwoju systemu sterowania klimatyzacją

PAR-21MAA

Wyświetlacz z matrycą punktową

matryca punktowa

Zastosowanie dużego wyświetlacza punktowego LCD ułatwia odczyt prezentowanych informacji. Stan pracy i ustawienia funkcji są zrozumiale i czytelne. 

Efektywne, energooszczędne sterowanie. Funkcja sterowania pracą

Praca klimatyzatora jest zawsze realizowana w ramach ustawionego zakresu temperatury.

Możliwość ustawienia górnego i dolnego limitu temperatury. Zapobiega to nadmiernemu schłodzeniu lub nagrzaniu pomieszczenia, przyczyniając się do spadku zużycia energii.

Ograniczenie zakresu nastawy temperatury

chłodzenie oszuszanie

Automatyczne wyłączenie pracy klimatyzatora

Programator automatycznego wyłączenia

Klimatyzator może zostać automatycznie wyłączony, zapobiegając zbędnej pracy. Ustawiony czas można regulować od 30 minut do 4 godzin z 30-minutowym skokiem.

Ustawiony fabrycznie, .”prosty programator” (uruchamia i zatrzymuje pracę co 1 godzinę w przeciągu 72 godzin), można zmienić na „programator automatycznego wyłączenia" przełączając odpowiednią funkcję pilota.

automatyczne wyłączenie

Zapobieganie przypadkowej modyfikacji ustawień

Możliwość zmiany trybu pracy jednostek można zablokować. Po ustawieniu blokady, próby ustawienia nowej temperatury nie będą akceptowane, tym samym gwarantując pracę z odpowiednią (zablokowaną) temperaturą. Wpływa to na oszczędność energii i ogranicza niepożądaną lub błędną pracę urządzenia.

Modyfikacja ustawień może być dostępna jedynie dla administratora, znającego sposób zdejmowania blokady.

blokada pilota

Odpowiedź na potrzeby rynku

Programator tygodniowy

Ustawienia temperatury dla całego tygodnia.

Funkcja zastosowanego programatora tygodniowego pozwala na zmianę ustawień temperatury jako dodatek do sterowania WŁ./WYŁ. Dla każdego dnia kalendarzowego można ustawić 8 schematów pracy.

Ustawienie temperatury o 1°C wyższej dla trybu chłodzenia oraz o 1°C niższej dla trybu grzania,skutkuje około  

10% redukcją zużycia energii.

program tygodniowy

Funkcja pracy rotacyjnej, redundacji i kaskady

Funkcje pracy rotacyjnej i redundacji

Opis funkcji

  • Główna i podrzędne jednostki pracują na przemiennie z ustalonymi, rotacyjnymi przerwami.
  • W przypadku awarii jednej jednostek, druga jednostka automatycznie rozpoczyna pracę (redundacja).

 redundacja

Schemat pracy

funkcja redundacji

funkcja rotacji i redundacji

Funkcja kaskady

Opis funkcji

  • Ilość pracujących jednostek zależy od temperatury w pomieszczeniu i wstępnych ustawień.
  • Kiedy temperatura w pomieszczeniu wzrośnie ponad żądaną nastawę, uruchomią się jednostki, które czuwają ( kaskada).
  • Kiedy temperatura w pomieszczeniu spadnie o 4:C poniżej wstępnej nastawy, jednostki dodatkowe zostaną zatrzymane.

Ograniczenia systemu

  • Funkcja ta dostępna jest wyłącznie dla pracy rotacyjnej oraz gdy funkcja pracy rezerwowej obowiązuje dla trybu chłodzenia.

Schemat pracy

funkcja kaskady

Ułatwiony serwis (PUHZ-RP, PUHZ-HRP)

  • Niemal całkowicie bezobsługowe działanie
  • Możliwość sprawdzenia stanu pracy jednostek wewnętrznych i zewnętrznych za pomocą pilota.

Ponadto, opcja regulacji częstotliwości pracy upraszcza przeprowadzanie przeglądów. 

Dostępne informacje serwisowe

informacje serwisowe sprężarka

informacje serwisowe jedn zewn

informacje serwisowe jedn wewn

Kontrola wycieków czynnika (PUHZ-RP, PUHZ-HRP)

Jednostki Mr.Slim Power Inverter wyposażone są w nową, użyteczną funkcję kontroli wycieków/ilości czynnika. Funkcja ta umożliwia sprawdzenie za pomocą pilota przewodowego czy w okresie między kolejnymi serwisami nie nastąpił wyciek czynnika. Ogranicza to czas niezbędny do wykonania pełnego serwisu urządzenia i daje informację o szczelności instalacji chłodniczej.

Jednostki wewnętrzne

 Seria M

SERIA MSZ-EF

Stworzony jako uzupełnienie dla nowoczesnych wystrojów wnętrz, klimatyzator Kirigamine ZEN dostępny jest w trzech kolorach, gwarantujących naturalne dopasowanie, niezależnie od miejsca montażu.

 MSZ EF

jednostka zewnetrzna

KIRIGAMIN SERIA MSZ-FD

Urządzenia serii FD zostały skonstruowane dla uzyskania optymalnej wydajności chłodzenia/grzania i zagwarantowania komfortowej pracy. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii Mitsubishi Electric przekłada się na energooszczędną i cichą pracę. Zaawansowane funkcje, jak czujnik „i-see", filtry Plasma-Duo i system usuwania nieprzyjemnych zapachów jeszcze bardziej podnoszą poziom komfortu w pomieszczeniu.

Wysoka efektywność energetyczna
Najnowsza technologia inwerterowa wpływa na około 20% wzrost efektywności energetycznej dla chłodzenia i grzania. Szczególnie odzwierciedla to osiągnięta wartość współczynników COP i EER, wynosząca ponad 5.0 dla modeli o wydajności 2,5kW.

Indeks wydajność MSZ-FD

Kluczowe technologie

Wirnik sprężarki z magnesu zawierającego metale ziem rzadkich

Magnes zawierający metale ziem rzadkich

W silnikach sprężarek Mitsubishi Electric stosowany jest wirnik z magnesem zawierającym metale ziem rzadkich, który posiada trzykrotnie wyższą indukcję pola magnetycznego niż wykorzystywany poprzednio magnes ferrytowy. Magnes zawierający metale ziem rzadkich zapewnia wysoką gęstość i zwiększoną silę magnetyczną, co prowadzi do zmniejszenia zużycia energii.

Magnes z dodatkiem samaru w wirniku prądu stałego wentylatora jednostki zewnętrznej

Zoptymalizowany kształt magnesu

Magnes wirnika został wymieniony z ferrytowego na magnes z dodatkiem samaru, który posiada wyższą indukcję pola magnetycznego. Ponadto kształt magnesu zosta! zoptymalizowany dla osiągnięcia większej sprawności.

Cicha praca

Najniższy poziom dźwięku pracy jednostek wewnętrznych został zredukowany dzięki zastosowaniu wentylatora o większej średnicy, który pozwala utrzymać wydajność przy mniejszej prędkości obrotowej silnika.

MSZ-FD

MSZ-FA

25

Chłodzenie

1 dB mniej 20 dB

21 dB

VA

Grzanie

1 dB mniej 20 dB

21 dB

35

Chłodzenie

1 dB mniej 21 dB

22 dB

VA

Grzanie

1 dB mniej 21 dB

22 dB

Porównanie przepływu liniowego wentylatorów

Nowe jednostki z indeksem wydajności 50, w wersji Inwerter Deluxe

Wysoka efektywność energetyczna wszystkie modele z „Klasą A"

Zastosowanie najnowszych technologii inwerterowych, jak wykorzystanie magnesu z metali ziem rzadkich w wirnikach silników wentylatorów na prąd stały, poskutkowało znacznym zwiększeniem efektywności energetycznej i uzyskaniem klasy A dla pracy w trybie chłodzenia i grzania.

porównanie efektywności energetyczne 50

Zaskakująco cicha praca -modernizacja dla poprawy wydajności

Jednostkę MSZ-FD50VAze zmodernizowanym przepływem powietrza wyposażono w wentylator o zwiększonej średnicy oraz szerszy wlot powietrza w górnej części korpusu, dzięki czemu poziom hałasu pracy uległ obniżeniu o 3 dB zarówno w trybie chłodzenia jak i grzania.

Zaskakująco cicha praca

i-see Sensor

Czujnik „i-see" automatycznie obraca się z jednej na drugą stronę pomieszczenia, wykrywając temperaturę przy podłodze na obszarze 150°.

i see sensor

Zwyczajne klimatyzatory kontrolują temperaturę wewnętrzną wykorzystując jedynie wartość temperatury powietrza w górnej części pomieszczenia. W rezultacie, temperatura przy podłodze, która ma duży wpływ na rzeczywistą temperaturę odczuwaną, nie zostaje uwzględniona. Czujnik „i-see" monitoruje temperaturę przy podłodze dla zapewnienia optymalnego komfortu w pomieszczeniu.

i see sensor chłodzenie grzanie

Plasma Duo Filter Systems

Klimatyzatory serii FD wyposażone są w najnowocześniejsze technologie oczyszczania powietrza, obejmujące filtr wstępny oraz dwa mechanizmy oczyszczania plazmowego (Plasma Duo), które redukują skalę zanieczyszczeń powietrza i usuwają z niego nieprzyjemne zapachy.

Zasięg działania

filtr plasma Duo

Układ generujący plasmę1

Układ generujący plazmę

Układ generujący plazmę zamontowany jest wewnątrz jednostki. Do wytwarzania ozonu i plazmy wykorzystywane są wyładowania elektryczne. Współpraca między ozonem i plazmą oraz dwoma specjalnymi filtrami stanowi dynamiczną funkcję oczyszczania powietrza. 

Plazmowe usuwanie nieprzyjemnych zapachów 

Platynowy filtr katalizator z siatką o otworach wielkości 1 nanometra przechwytuje obecne w powietrzu substancje o nieprzyjemnym zapachu i neutralizuje je dzięki sile ozonu generowanego przez układ plazmowy. 

Plazmowe oczyszczanie powietrza 

Jednostki wyposażone są w „antyalergiczny, elektrostatyczny filtr enzymowy". Siła ładunku elektrostatycznego na filtrze oraz wygenerowana plazma przyczyniają się do przechwytywania w powietrzu bakterii, pyłków i innych alergenów, które są następnie neutralizowane przez enzym zawarty w filtrze.

Mold Fighter

Jednostki MSZ-FD wyposażone są w funkcję zwalczania pleśni, której zadaniem jest ograniczenie rozwoju zarodników pleśni. Ozon wygenerowany w układzie plazmowym działa negatywnie na zarodniki pleśni, ograniczając ich rozwój o około 20%.

mechanizm zwalczania pleśni

ozonowanie

Czym jest ozon?

Ozon (03) jest bardzo nietrwałą substancją, która stopniowo przekształca się w tlen (02) oraz tlen atomowy (O). Efektem rozkładu tlenu atomowego są zdolności bakteriobójcze, zapewniające eliminację przykrych zapachów itp.

ozon

Stężenie ozonu w czasie ozonowania utrzymuje się poniżej bezpiecznego poziomu

♦ Wewnątrz jednostki wewnętrznej 0.1 ppm

-» Poniżej górnego limitu dopuszczalnego stężenia ozonu w środowisku pracy (Limit bezpieczeństwa zalecany przez japońską organizację ochrony zdrowia w miejscu pracy)

♦ W pomieszczeniu 0.01 ppm lub mniej

 -» Poniżej przeciętnego stężenia ozonu występującego na obszarach przybrzeżnych i leśnych.

 

 

 X logo okrągłefejsyt pinterestskype Microsoft teams logo 

Ten serwis używa cookies do prawidłowego funkcjonowania

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

sectigo trust seal lg 140x54

ECOPRIUS Konsultacje i wyceny - płatności